ПРИНЦИП РОБОТИ ПІДСИЛЮВАЧА СИГНАЛА GSM

На сьогоднішній день мобільні телефони зайняли одне з лідируючих положень у життя людей. І часом просто не вистачає міцності нервової системи, коли постійно переривається зв’язок під час важливої ​​розмови, в такій ситуації доводиться шукати місце, де зв’язок краще. Таке часто буває в новобудовах, які розташовуються в нових мікрорайонах, в таких будинках мешканці часто притискаються лобом і телефоном до вікна, тому що тільки так можна розмовляти. Часто проблеми випробовуються в заміських будинках, де мобільний зв’язок любить пропадати з лякаючою частотою.

Всі ці незручності виникають з тієї простої причини, що в будівлях і на відкритій місцевості існують тіньові зони зв’язку, знаходження в яких користувача з телефоном веде до погіршення якості роботи мобільного зв’язку. Такі тіньові зони виникають в містах з тієї причини, що самі стіни будівель екранують сигнали, а в місцевість, розташовану далеко від базової станції, сигнал приходить сильно ослабленим, зустрівши на своєму шляху дрімучі ліси, круті височини. Як це незручність уникнути? Для цього необхідно скористатися послугами підсилювача сигналу GSM або використовувати GSM терминацию. Це пристрій передає сигнал за допомогою кабелю з тих зон, де є постійна стійка зв’язок, до «мертвим» зонам. Для того, щоб користуватися таким приладом, дозвіл оператора зв’язку не треба. Монтаж такого підсилювача досить простий, тому виконати цю роботу може кожен самостійно.

Прилад необхідно встановити всередині заміського будинку або квартири (офісу). При виборі репитера доведеться уточнити декілька моментів: яку площу необхідно покрити, на якому діапазоні частот працює необхідний оператор зв’язку, чи знаходиться будинок взагалі в зоні покриття, скільки користувачів можуть одночасно спілкуватися по телефону. Для квартир, невеликих офісів, компактних котеджів можна використовувати репитер, який покриває площу 80 м2, а також може обслуговувати 5-х користувачів одночасно. Є підсилювачі з більшою (меншою) площею покриття, з великим (меншим) кількістю одночасно обслуговуваних користувачів. Вибір залежить від поставлених завдань.
Складається даний пристрій з таких елементів, як антена, спеціальний прилад, сюди входить блок живлення і сполучні кабелі. Прилад встановлюється всередині приміщення, а ось антену доведеться розташувати зовні, бажано там, де найкраще приймається сигнал (надіслати в бік найближчої базової станції). Антена і прилад з’єднуються між собою кабелем, антена приймає сигнал, підсилює його і передає далі на прилад. Довжину кабелю необхідно по можливості робити менше, від цього буде залежати рівень сигналу. Прилад з блоком живлення треба розташувати недалеко від розетки. Як тільки прилад включений в мережу, приєднані всі кабелі (йде інструкція, як це робити), налаштований коефіцієнт посилення, його можна експлуатувати. Репитер сам уже в автоматичному режимі буде посилювати які надходять сигнали. При цьому такий прилад буде самостійно зменшувати виходить від телефону електромагнітне випромінювання до тієї межі, який буде абсолютно безпечний для користувача.
Монтаж тих приладів, які мають середніми характеристиками, грубо кажучи, ті пристрої, які встановлюються всередині квартир, офісів, дач в монтажі дуже прості. Деякі мають універсальне кріплення, що ще більше спрощує роботу. А ось при установці підсилювача з більш високими характеристиками, найкраще скористатися послугами фахівця. Складність виникне у тих, хто ніколи не працював з перфоратором, щоб встановити зовні антену, в усьому іншому допоможе інструкція.