• Home »
  • FAQ »
  • ПЕРЕЇЖДЖАЄМО НА ІНШИЙ ХОСТИНГ: ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

ПЕРЕЇЖДЖАЄМО НА ІНШИЙ ХОСТИНГ: ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Хостинг – своєрідне віртуальне сховище для всіх елементів сайту, що представляють для нього певну цінність. Його якість і працездатність – найбільш важливі фактори, які служать для його оцінки і є пріоритетними для обслуговування ресурсу, тому, якщо він став гірше працювати або стали виникати постійні збої і помилки, краще знайти для свого проекту інше «притулок».

Набагато складніше виконати процес зміни хостингу, якщо движок ресурсу має додаткову базу даних. В цьому випадку, «переїзд» буде трохи складніше і розділиться на кілька етапів:

До цього етапу варто приступати тільки після того, як новий хостинг вже обраний і отримано лист з необхідними даними. Після чого залишається лише зареєструвати доменне ім’я проекту, втім, якщо його вказали ще в процесі укладення договору з майданчиком, то воно додається автоматично.
Змінюється DNS домену на новий. Весь процес займає від кількох годин до доби.
Тепер можна експортувати базу даних в нове «притулок» сайту. Для цього, всі таблиці і дані слід зберегти як файл, використовуючи налаштування старого хостингу.
Перш, ніж експортувати отримані дані, необхідно створити для них всі умови і налаштування на новому хостингу. Для цього використовується панель управління, де вибирається відповідна команда, задається ім’я користувача, а також виставляються всі необхідні параметри.
Тільки після того, як попередній етап буде завершено, можна приступати до експортування бази даних, вказавши для цього адреса до потрібної папки на жорсткому диску комп’ютера.
Тепер можна копіювати найбільш важливі файли. Для цього краще використовувати спеціальний ftp-клієнт, який дозволить прискорити весь процес перенесення. Причому спочатку створюються їх дублікати на жорсткому диску, і тільки потім все переноситься на новий хостинг.
Далі залишається тільки внести необхідні зміни на кшталт імені бази даних або необхідних налаштувань і можна привітати сайт з успішним «переїздом».

ДОДАТКОВІ ІНСТРУМЕНТИ

До речі, переносити файли і базу даних можна поелементно. Однак, це досить довгий і нудний процес, який займає дуже багато часу. Крім того, попередня архівація і збереження важливих елементів на жорсткому диску комп’ютера, дозволяє убезпечити себе від можливих втрат або помилок. Навіть якщо виникнуть певні проблеми або збої, резервну версію завжди можна буде відновити, використовуючи ці архіви.